- 144hz+
- Ultra widescreen 21:9, ca 34 tum
- Gärna Usb C laddning men inga krav
- Har du även ett TKL/75% tangentbord är jag eventuellt intresserad också
Kan hämtas i Sörmland/Stockholm med omnejd(ganska flexibel med att hämta avståndsmässigt) alternativt skickas
Funderar på att sälja min dator för att köpa annat. Datorn är den i min beskrivning och har 600w nätagg och corsair 300r som Chassi samt msi b75ma som moderkort. Skulle även kunna sälja en skärm, ett tangentbord och en mus.
Hur fick du in W8? Du borde ha fått nedladdat en installationsfil till burken första ggn?! I det läget kan man välja att vänta med installation och gör en ISO på DVD/USB istället. Dock så vet jag inte om detta finns som alternativ längre.
Du vet väl att iom att du har 8:an är 8.1 gratis, så det går uppgradera till denna i Store senare. Har du inte fixat ISO till 8:an? Har du produktnyckeln till 8:an?
Jag har produktnyckel till 8an och ja jag vet att det går att uppdatera gratis.. Hade 8.1 innan jag återställde allt.. Och nej jag har inte skaffat en ISO till win 8. Vart laddar man ner den då?
ok, kan du välja command prompt där då? isf. skriv sfc /scannow starta om efter det är klart.
är allt fortf. mupp efter det kör avancerade inst. igen och cmd prompt chkdsk C: /F /R http://www.winhelp.us/repair-your-computer-in-windows-8.html
Efter vad jag läst så kan det vara din HDD/SSD (vilket du nu har) som ev är på bommen. Kan du ge oss lite info om vad du har för dator och dess innehåll så vore det väldigt bra.
Jag har problem med mitt Windows 8 då det kommer upp att det inte går att automatiskt reparera en viss fil som heter C:\windows\system32\logfiles\srt\srttrail.txt . Problemen började i torsdags då jag startade datorn. När det hände så återställde jag allt och allt verkade gå bra.. Men varje gång jag startade datorn så blev allt svart och samma sak hände igen. Det stod att det inte gick att reparera c:\windows\system32\logfiles\srt\srttrail.txt.
Min fråga är nu, finns det något sätt att fixa detta?